Nejmladší poslanec Česka

Nejznámějším Tepličanem mimo město je jednadvacetiletý Dominik Feri.

SKMBT_C224e17111514001_1.png

Kdejaký guru sociálních sítí musí při pohledu na profily Dominika Feriho blednout závistí: téměř 100 000 sledujících na Facebooku (srovnatelné třeba s kapelou Kabát), další desetitisíce na Twitteru a Instagramu. Tepličan Feri je nepřehlédnutelný. Nejde přitom o čistě internetový fenomén, Feri ve volbách do poslanecké sněmovny na podzim 2017 dokázal svou popularitu přetavit v reálnou voličskou podporu, získal více než 15 000 preferenčních hlasů a vyhoupl se z posledního místa kandidátky mezi tři zvolené pražské poslance TOP 09.

Co stojí za jeho úspěchem? Za prvé: Díky africké stopě ve svém rodokmenu má atraktivní vizáž, kterou rád umocňuje stylem na hraně výstřednosti. Za druhé: Ve správný čas dostal ty správné příležitosti: Nebýt odstoupení jeho šéfa z mandátu zastupitele těsně po volbách na podzim 2014, dodnes by ho Tepličané znali především jako lokálního patriota. Dominikovi spadla do klína funkce radního, díky níž si zažil první pořádnou vlnu mediálního zájmu. Klíčovou byla fotografie na titulní straně prvního čísla české mutace časopisu Forbes. Ten svou první tvář představil jako stoupající hvězdu a prakticky ji tak vyrobil. Z Feriho – kuriozity lokálního formátu – se stává celebrita: Dominik je od té doby ze všech stran žádán o názory na prakticky libovolné téma, strana ho běžně ukazuje mezi stranickými špičkami, ke statutu hvězdy čas od času přispěje i nějaká pikantérie zveřejněná bulvárním tiskem (populární byla fotografie s jointem nebo narozeninová party v přítomnosti porno herečky). A ještě třetí aspekt jeho úspěchu: Dominik si svůj mandát poslance odpracoval, v počtu hodin strávených kontaktní kampaní mu konkuroval snad jen Andrej Babiš.

Feriho kariéra tak stále stoupá. Zda nejmladší český poslanec skončí jen jako vyčpělá star, anebo jako prezident této země (jak s jistou nadsázkou předpovídal autor sloupku v měsíčníku Reportér), se však zatím nedá uhodnout.

Komentáře nejsou povoleny.

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑