NEJdéle sloužící primátor

SKMBT_C224e15112510381-1V Praze se Teplicím údajně říká Kuberov. Ne nadarmo: Málokdo je takovým symbolem města, jako jeho primátor. Komunální volby bez výjimky vyhrává od roku 1994 a je tak nejdéle sloužícím představitelem statutárního města v Česku.

V Praze si Jaroslav Kubera údajně získal přezdívku „víkendový primátor“: K náročnému vedení statutárního města již patnáctým rokem zastává funkci senátora, v rámci horní komory parlamentu navíc předsedal výboru, klubu i Senátu jako celku. Od podzimu 2016 je navíc i krajským zastupitelem. Radnice přesto šlape tak, jak si primátor přeje: Občan o ní vlastně neví. Nejvýraznější Kuberovou stopou je pro většinu Tepličanů přehršel výroků podporujících kouření.

Jaroslav Kubera o sobě sám říká, že není týmovým hráčem. Spolupráce s jinými ho prý zdržuje. Na radnici je to znát: Zatímco jinde existují komise městské rady, v Teplicích není ani jedna. Jaroslav Kubera si do ničeho nenechá mluvit a návrhy opozice odmítá, protože nejsou jeho.

V Teplicích se jméno Jaroslava Kubery bude skloňovat ještě dlouho: Jeho styl vedení se do města otiskl natolik, že se s ním bude muset budoucí politické vedení dlouho potýkat. V roce 2014 sice volby opět vyhrál, ale s historicky nejslabším výsledkem. Stejně jako před čtyřmi lety se nechal slyšet, že příště se o primátorský post ucházet už nebude.

 

Komentáře nejsou povoleny.

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑